Видео


MLEQANI - HIKMETES ( pjesa 1 )MUZIKA FOLKLORIKE
....MALISHEVA 2008....

Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 224,456
Добавлено: 6 лет
Длительность: 9:21
Комментарии: 37

Тэги для этого Видео:  Найти больше видео в категории: "Entertainment"
Видео загрузил: BashkimMirusha
Показать больше видео, загруженных BashkimMirusha


Похожие видео:

MLEQANI - HIKMETES ( pjesa 2 )
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 53420
MUZIKA FOLKLORIKE ....MALISHEVA 2008....
MLEQANI 1997 - XHAVIT PASHA (ngone Beqen kah fundi)
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 101767
MUZIKA FOLKLORIKE ....MALISHEVA 2008....
MLEQANI - HIKMETES ( pjesa 3 )
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 37598
MUZIKA FOLKLORIKE ....MALISHEVA 2008....
MLEQANI - HIKMETES ( pjesa 4 )
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 42070
MUZIKA FOLKLORIKE ....MALISHEVA 2008....
Hikmetja
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 338791
Hikmetja
Kenga e Rankoviqit
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 364305
Kenga e Rankovoqit i cili i ka sundue shqiptar i ka rre i ka vra i ka perzan prej kosove e sod jetojn shqiptart ne Turki
Bijtë e Sefës-Hikmetja (2)
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 159770
Kurkulica
HALIL BYTYQI - MESUESI QE I VRAU 2 NXENESIT E VET
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 200688
NGJARJE E VERTET QE NDODHI ME 1972 NE NJE FSH. TE MALISHEVES MUZIKA FOLKLORIKE
Rrënjët Tona -13 - SH.K.A Muharrem dhe Xhevat Qena - Dasma Hasjane 2
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 144368
http://www.facebook.com/MirtoniRec
Bijtë e Sefës-Hikmetja (1)
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 217800
Kurkulica
MLEQANI - HIKMETES (HASAN FAZLIA) komplet
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 125780
MUZIKA FOLKLORIKE
"ORIGJINAL Kanga e Zagrepit"-ne vitet 70!!
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 291657
AUGUSTIN UKAJ/ versioni ma i miri i ksaj kange ku Augustini Qeshet sikur Zef Preka!!!! per Hasan Kolludren!
Augustin Ukaj - te Mbar Bota ban Qudi,qka eshte Puna me ket Serbi
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
Просмотров: 310621
Klikoni ketu per te na vizituar ne Facebook https://www.facebook.com/pages/Bilbili-i-Kosoves-Augustin-Ukaj/146723382048028
Augustin Uka - Dispanzeri 1/2
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 126492
Augustin Uka - Dispanzeri 1/2 " Kënga e Dispanzerit " Kënduar ne Vitin 1980 ( version.4 ) E Njohur edhe si Kënga e " Veremit "
Bajrush Doda - Hasan Fazlia * Hikmetja * 1/3
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 144080
Bajrush & Hajdar - Doda * Hasan Fazlia - Hikmetja *
Ymer Sefe MLEQANI-kenga e Muja e Halilit
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 76764
kenduar te Besim Kuqi ne Peje
Kenge per Shqiptar- "Muhaxhir"_ se shkuan ne TURQI
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 150551
Kenge per Shqiptar se shkuan Muhaxhir ne Turqi
Brahim Sefa , Mleqani - Kenga e Nue Pjetrit ( Maris )
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 17638
Brahim Sefa , Mleqani - Kenga e Nue Pjetrit (Maris)
(1)ORIGJINALI VLL.QETAJ - KUSH I NDIEN VETIN SHQIPTAR
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 11061
MUZIKA FOLKLORIKE ....MALISHEVA 2008....
Imer dhe Osman Sefa - Krahina e Millosh Kapetanit-1
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 39772
Kendojne Imer dhe Osman Sefa krahinen e Millosh Kapetanit.Qualiteti eshte i dobet,ngase viedoja eshte shume e vjeter,por ia vlene per shiqim!
AGIM ELMAZI ME ELMIEN DHE XHEMAJLIN - KADAL HASEM SE SJE TUJ DITE
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 7060
MUZIKA FOLKLORIKE ....MALISHEVA 2008....
Mleqani - Imer Popovci
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 18604
me keqardhej ju them se kameramani sis kan hiq marakli ,shiqojeni vet , mazamakeq
MLEQANI - ALI PASHA PE HAP TEFTERIN
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 74029
MUZIKA FOLKLORIKE
Faik Rrezja Salih Gashi e Xeni.VOB
Рейтинг Рейтинг Рейтинг РейтингРейтинг
Просмотров: 41549
IBISHI DHE MEHMETI - SELMAN KADRIA (komplet)

Просмотров: 87865
MUZIKA FOLKLORIKE

Комментарии:

Автор safari arify (6 лет)
pershendetje nga anglia Bashkim Mirusha,

Автор Fadil Haradinaj (5 лет)
Besoj se sado pak ju kam ndihmue te njihni historin e kesaj kange pa dasht
me ofendue as kend mirpo per hir te vertetes dhe me besoni un e kam njoft
at grue,pra te dashuren e Hasanit dhe familjen e burrit te saj,perndryshe
kam jetue ne at fshat dhe pajtohna me tekstin e kesaj kange qe mase pari e
kendoj i famshmi Bajrush Doda nga fshati Maznik i Deqanit ku thuhet(QKA TA
BJELL E KORR VET),mirpo prap se prap jam kunder martesav te perziera kur ka
boll djem e vajza shqiptare,pra vetem edukoni mir.

Автор Fadil Haradinaj (4 года)
Pershendetje i nderuari,,dardarelli,,nuk asht edhe shum me randsi se kush e
ka kendue ma se pari,me randsi asht mesazhi i kesaj kange,e un apet mendoj
se Bajrushi e ka kendue i pari,megjith respektin nga i nderuari Zek Lushaj
te cilin e njof,sikurse edhe Bajrushin dhe shfrytzoj rastin ti pershedes
shoket dhe shoqet nga Gllogjani,Dubrava,Shaptej.Irzniqi,Kodralia si dhe nga
Ratishi me te cilet isha ne shkoll diku kah vitet e
80-ta.Fadili,Ratish.Winterthur.

Автор liki0503 (4 года)
rrofshi per jete

Автор hakeri drenica (2 года)
o zemra ju knoft o blbylat e shqiptaris

Автор albozz777 (4 года)
Bashki Mirusha shum respekt per kto kenge te cilat po i prezenton ne
internet. Je i nderum dhe i respektum nga te gjitha ata qe e done kombin
dhe muziken shqipe. Respekt nga vllezrit Buqaj nga Lladroci-Antoni dhe
Doniki

Автор q3da (6 лет)
ooooooooooo hajde hajde zemra ju knoft tlumt o bashkim se pasha zotin mat
mir sbon ma nana

Автор marash delia (2 года)
ka pas burra

Автор bahri zhabota (6 лет)
flm per kete kenge bashkim te uroj sukses...

Автор pushka3985 (4 года)
o jeni te pa pare rrofshi sa malet

Автор tetovariAG (6 лет)
O bashkim te lumt,kjo kang jo vetem qe meriton te jet ketu po ktu mer pjes
edhe Beq Shehidi o bur.Un per veti e kam kengen e Hikmetes prej Osmanit dhe
Brahimit.Meritat i ken njisoj si Mleqant ashtu edhe ti,se ket pun te
palodheshme veq ty mujsh me e ba o Mirush.te pershendet tetovariAG tung

Автор 554491 (5 лет)
qyre ket kang ma mir se kta se knon kurkush.po kjo kang svyn sen a e dini
pse..kqyrne me vemendje beqen(rahmet shpirti i past)sa inati ja ka pas ksaj
kange se u kan met vertet patriot...e nuk don me knu hiq po e shtin me zor
vllaznia...si beqa sko me pas ma kurr

Автор MrRugova (5 лет)
nuk ka coment ma mir vetem qeshtu e ndryshe nuk ka gjithmon kendofshi dhe
ty bashkimmuirusha aferim o burr

Автор bajra100 (4 года)
o pershendetje nga gjermanija bashkim mirusha na knaqe me keng te bukura
kush mej knu keto keng ma si kta ska mujt kush me knu ..

Автор Haxhi Kameraj (5 лет)
Takavarrna nuk osht qashtu hasani eka marr boshnjaken se nuk kapas ku me
mar shqiptaren ne bosnje se ka shkue prej zorit ejon prej qefit ne sarajev
nga torturat sebe se juka kajt nanen shum familjev serbe ne at koh ne
fsh.ratish te deqanit edhe per rreth nuk ikalon rahat besa edhe disa serb
ika hek ne at koh me vllazenin e vet ejuka dasht mezort bmelshue vendin e
vet kur ka ra ne gjak me serb te pershendes

Автор ushtari83 (5 лет)
ooo kqyre Beqen bre,Bilbil i kanges shpiqe.i madhi Zot ne gjennet ishalla
bashk me shokt e tij te luftes.

Автор Fadil Haradinaj (5 лет)
Pershendetjet ma te sinqerta per te famshmit nga Mleqani dhe per gjith ata
qe e adhurojn dhe e perkrahin folklorin ton,mirpo ne shum komente po shoh
nje gjuh shum te vrazhd ne mes te komentuesve dhe ju kisha lut te gjithve
qe te tregoni nje kultur ma te nalt,ndersa sa i perket kesaj kange kjo asht
e vertet qka ka ndodh,mirpo ksej tragjedie fatkeqsisht i ka paraprie nje
tragjedi tjeter qe ne at koh pat ndodh ne fshatin Ratish i Eperm,ne Deqan
perkatsisht ne mes 2 familjeve(vazhdon),

Автор dardarelli (4 года)
MrHari65 me vjen keq qe pot kundershtoi ne komentin tuaj por ket keng se ka
kendu i pari bajrush doda por ket keng i pari dhe i vetmi qe e ka nis e ka
sos esht i madhi zek lushaj nga shaptej i deqanit po qe don me hollsi per
origjinalin e keti teksti muj te jep argumente edhe met mdha zotri te
pershendes dhe kerkoi falje qe reagova ne komentin tend me rrespekt tungi.

Автор Fazli Morina (5 лет)
Pershendetje i nderuari shahir59.Edhe une si plake i kesaj faqeje qe me
shume kujdes ndegjoj keng dhe lexoj komente desh te shtoj edhe diqka qe sa
per komentin tend qe e ke shkrua deshiroj qe brezi i ri te medoj mire se si
te veprojn sepse njeriu nuk mund te vendos per qdo dit per fatin e vet ai
vendoset nje her edhe pike te lumt per komentin e qelluar e sa per Hasanin
mire e ke se qka ka mbjell edhe e ka korre pasha mixhen se vajza e ti ka
mesua nga prinderit e vet

Автор Laurant Gashi (3 года)
Bravo bashkimm hallal te koft mir osht sepse kjo video ka vleften e vet
sepse edht shum video e vjeter Bravo Kompliment ki

Автор isuf gashi (3 года)
zemra ju knoft,e Beqir Gashit i qoft i leht dheu i Kosoves

Автор naim restelica (3 года)
hejde beq hajde zemra te knoft gjithmon edhe ne at boten tjeter te qoft i
let dheu i kosoves

Автор veba7570 (5 лет)
kete kenge askush smundet ta kendoj ma mir se keta Burra, me sa e di une
kete kenge vete Brahim Sefa e ka thur se pari, kurse textin e ka shkruar
nje Student ne Prishtin, nese nuk gaboj?Mos ta qit Zoti faren e keqe se ta
rrotullon shpin.Vajza meson ma shum nga Nena se nga Baba, mendimi im.

Автор dardarelli (4 года)
veba7570 e lexova komentin tuaj por qka ke than ti sesht kerka ky koment i
yti sepse qaj person qe e ke shkru ti si e ka shkru mas parti asj sesht hiq
edhe tekstine kesaj kenge e ka shkru shahii i dukagjinit nga deqani dhe po
qe doni fakte per ket pun jeni te mir se ardhur po me mir kur nuk dini e
mos me shku pa pas deshmi edhe qaj qe nuk i beson ksaj qka une them jeni te
mir se ardhur dhe ju mir pres edhe ju jep gjithve deshmi per kengen e Hasan
Fazlis me rrespekt e gjith.

Автор Gentiana Hamdiu (3 года)
Filmi me i mir deri me tani .... HIMETJA

Автор Fadil Haradinaj (5 лет)
Pra Hasani si nje i ri, i pa martum dhe shum burr i zoti(besomeni un i kam
pa me sy si Hasanin edhe Zymerin,kan qen vllazen) ka kalue ne at koh me je
grue te martueme aty te fshatit,dhe mund ta merrni me mend ne at koh sa
tolerante kan qen kto sjellje,dhe kshtu kur muren vesh familja ku kjo grue
ishte e martueme vendosen me e vra ja Hasanin,ja Zymerin,dhe nje dit i
dulen ne prit Zymerit 4 vllaznit me gjith baben e tyne,pra me evra
Zymerin(vazhdon)

Автор Fadil Haradinaj (5 лет)
Mirpo dashnorja e Hasanit i qoj haber se po dojn vllaun me ta vra,Hasani
meniher revolen ne shok dhe shpejton dhe po sa ata dalin me e vra
Zymerin,aj arrin ne vend dhe i lut qe mos ta prekin Zymerin por ti
drejtohen atij se aj ju ka borgj,qka edhe ata bon mesakt burri i dashnores
e sulmon Hasanin dhe aj ne vet brojtje e vret ato dhe arrin me ik me te
vllaun,dhe kshtu kan ra ne gjak e jo me shkie(fatkeqsisht kjo asht e
vertet) dhe u detyrue me nshue Ratishin e te shkoj ne Sarajev.(vazhdon)

Автор ajet Krasniqi (5 лет)
Kangtart e mir shum , ama ky hasani ish kan tuc, edhe ska vy me vra qiken
se ky ka marr boshjaken , edhe koka kan kroat aj piqk nane , ma mir se
boshjak

Автор reqani100 (4 года)
respekt per ata qe e kenduan, per neve qe i ngojm , gjithashtu per bashkim
mirushen.

Автор mentor2607 (5 лет)
o bashkim mirusha flm per kete video te hikmetes ta kum lyp edhe me ma qu
ne msn nese ki mundesi edhe nje here te lumt veq para kshtu

Автор Tony138koshare (5 лет)
te pershendes imeraga por gabim e keni se keta nuk jan autoret e kesaj
kenge autori i kesaj kenge esht i madhi Bajrush Doda orgjinali i kesaj keng
eshte i gjat 35 minuta, por me vjen keq qe nuk di se si ta vendosi ketu ne
youtube se une kam orgjinalin e saj... gjyshi im ishte shok i ngusht i
Hasanit................

Автор kelmendi28111974 (5 лет)
ju lumt goja

Автор Tony138koshare (5 лет)
se pari u pershendes ty shahiri59 dhe ty mixhatal edhe une jam ndegjus i
rregult i kengve folklorike po ashtu edhe i comenteve te gjdo njerit , por
nuk pajtona me mendimet tuja pershkak qe Hasani e vertet ishte qe kishte
gabur Hasani. njeheri deshironte qe gabimin e ti mos ta perserit as nje
shqiptar e as vajza e vet... nese ju jeni prind ju mund qe ta dini ket qe
qka dua te them..

Автор naim restelica (4 года)
te lumt bashkim mirshua shum kang te mira naj knaqe zemrat te lumt mleqani
jon te pa zavendesushem edhe pse i kena miq tung naimi nga gjermania

Автор BashkimMirusha (6 лет)
Flm shahir kvaliteti videos s'eshte aq i mire,po kjo keng meriton me qen
ktu!

Автор truegamer08 (4 года)
ka nee chi wa

Вставка видео:

URL 
Ссылка 

Поиск Видео

Top Видео

Top 100 >>>

Видео

Seo анализ сайта