Видео


Mleqani - U plaka unë ,u plak sharkija - Rrënjët Tona 8Tekst-MILAIM ISLAMI
Muzika-HYSNI KLINAKU
ETHNOMUSIC realizimi ORKESTRIMI DHE INQIZIMI (Burim Krasniqi)

Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 204,840
Добавлено: 3 года
Длительность: 4:36
Комментарии: 43

Тэги для этого Видео:  Найти больше видео в категории: "Entertainment"
Видео загрузил: RrenjetTona
Показать больше видео, загруженных RrenjetTona


Похожие видео:

Mleqani - Shkodër - Rrënjët Tona 8
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 24311
ETHNOMUSIC *Burim Krasniqi* https://www.facebook.com/RrenjetTona?ref=hl
Naxhije Bytyqi - Këng për Hysen Sopin -Rrënjët Tona 17
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 98037
ETHNOMUSIC *Burim Krasniqi* https://www.facebook.com/RrenjetTona?ref=hl
Ali Krasniqi dhe Isë Llapqeva - tre kafazë - Rrënjët Tona 8
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 23330
Xhemajl Bajrami , Daut Demaku - Xhemajl Abrija -Rrënjët Tona 4
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 11841
Neper kafaz zog..-BIT e Sefes,Ali Krasniqi,Xhemajl Kelmendi violin.
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 10090
MLEQANI ME ALI KRASNIQIN-NEPER KAFAZ ZOG MORE BYLBYL. (VIOLIN XHEMA).
Rifat Berisha - Moj Kosove e shkrete
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 150922
http://www.facebook.com/produksionimelosi muzike e mirefillte shqiptare
Shkelzen Morina Xeni Kanga e Gjermanit
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 179893
Shkelzen Morina Xeni Kanga e Gjermanit
Mleqani - Kenga e Maris
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 57730
Estrada Shqiptare
Bijtë e Sefë Mleqanit Sylë Rezalla
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 36822
Vllezerit Bajra-Bec Sinani
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 232381
Faqja në FACEBOOK | http://www.facebook.com/produksioni.kola Publishing : Produksioni Kola All Rights Reserved (P) & (C) Kola Commerce
Motrat Mustafa- Potpuri (2) - Gezuar 2014
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 963369
Facebook: https://www.facebook.com/MotratMustafaMusic
Bijtë e Sefë Mleqanit Ymer Popovci
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 112901
MLEQANI - Q'JANE KETA DJEM QE KANE MARR DETIN
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 212835
LOTET JU PSHTOJNE DISA TE PRANISHMVE ME 23.09.1994 NE ASTRAZUB MUZIKA FOLKLORIKE
Motrat Mustafa, Remzie Osmani, Afrim Aliu , Nexhat osmani - Potpuri
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
Просмотров: 208223
Facebook: https://www.facebook.com/ProduksioniARBONI Publisher: OnAir Music https://www.facebook.com/OnAirMusic...
BIT E SEFES - MORI SHKODER MOJ MIZORE
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 47987
*** MUZIKA FOLKLORIKE ***
1974 BEQIR SEFE MLEQANI - QESH I VOGEL DHE U RRITA
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 37290
MUZIKA FOLKLORIKE
Hamiti, Përparimi, Xeni dhe Sinani - Rruga e Kombit -Rrënjët Tona 17
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 97525
ETHNOMUSIC (Burim Krasniqi) https://www.facebook.com/RrenjetTona?ref=hl
Shaqir Cërrvadiku dhe Mahmut Ferati - i meqmi e budalla -Rrënjët Tona -22
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 334853
RRENJET TONA,emision nga BURIM KRASNIQI (producent dhe autor), udheheqese Shkurte Fejza ,ETHNOMUSIC Emision me vlere kombetare
Shyhrete Behluli Remzie Osmani Shkurte Fejza Potpuri 2 - Rrak tak, Me ty, Oh sa te du, Ah pleqni
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 816689
Faqja në FACEBOOK | https://www.facebook.com/VizioniLibonia Vizioni & Libonia 2013
Shyrete Behluli & Mahmut Ferati - Po na merr vallja hijeshi, Molla n'rrem
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 3284047
Faqja në FACEBOOK | https://www.facebook.com/VizioniLibonia Producer: Vizioni & Libonia
MLEQANI - MOJ SHKODER
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 54411
MUZIKA FOLKLORIKE
Sala Bekteshi Potpuri folklorike 2012 YouTube sharing
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 484008
Remzie Osmani dhe Nazife Bunjaku -Këngë për Kosovën
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 199775
Motrat Mustafa ''Njeqind vjet''
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 129132
''rrenjet tona'' ''ethnomusic'' ''rtk '' ''burim krasniqi'' ETHNOMUSIC https://www.facebook.com/RrenjetTona?ref=hl
Agim Elmazi dhe Ilmi Agushi Me grykëhollë i tregum botës- Rrënjët Tona - 41
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 68401
ETHNOMUSIC *Burim Krasniqi* https://www.facebook.com/RrenjetTona?ref=hl

Комментарии:

Автор londra anglija (1 месяц)
o zot pash madherin tane a do lindin kso legjendash te folklorit ma

Автор Elisah Isufi (12 дней)
Kolos te muzikes.
Margaritar te qmuar

Автор Elisah Isufi (12 дней)
Kolos te muzikes.
Margaritar te qmuar

Автор Gika Haxha (5 месяцев)
OO HALLALL JU KOFT O BURRA

Автор Berat Krasniqi (3 месяца)


Автор remzi tahiri (7 месяцев)
Remi inqizues i viteve 1979. oooovllazen jo jo sjeni plak po jeni te
fort ne zemrat tona
ju pershendes gjithve juve e gjith shahirat e Kosoves Remi T.Suedi Uddevall

Автор Met Sadiku (5 месяцев)
O goja e ju lumt e ju knoft zemra gjithmon jeni margaritar te folklorit
shqiptar.Jeni te pazendesushem , por njikosisht jeni te mrekullushen : Une
personalisht ju deshiroj jete te gjate e shendet e lumturi familjare .Ju
pershendes shume me dor ne zemer.

Автор Nazim Krasniqi (10 месяцев)
sikur ta dija nje koment per keta Bilbila por jam pa text nja e dij se kta
nuk vdesin kurre Rrespekte

Автор Shadow67 (1 год)
O BACA OSMAN NUK ME ZE GJUMI PO NUK E DEGJOJ KET KANG HE ZOTI JU DHASHT
JET TE GJAT QE NE TJU DEGJOJM JU LUMT GOJA E RRNOFSHI SA MALET HYSENI NGA
GJERMANIA

Автор grepi morina (1 год)
jo jo skeni meuplak kurr o bit e sef mleqanit se tfort jeni jgithmon he
zemra juknoft 

Автор naser neziri (11 месяцев)
Zëri ma i mirë i shekullit 20. Ju qoftë hallall mundi juaj qe keni ba për
neve.
Me respekt Naseri. Nga
Prishtina.

Автор Lukas Kastrati (1 год)
Sa herè ju nigjojmè aq ma e permallshme bèhet kjo kangè.......!!!!

Автор tonny aron (1 год)
JO J KURR SKENI ME U PLAKE JU.....

Автор Lukas Prekuli (1 год)
OOO Zemra u knoftè gjithmonè. jau laçi djemve kangen e traditen tonè
kombtare

Автор naser neziri (11 месяцев)
Zëri ma i mirë i shekullit 20. Ju qoftë hallall mundi juaj qe keni ba për
neve.
Me respekt Naseri. Nga
Prishtina.

Автор Albin Albin (1 месяц)
dote plane purr ne zemrat eshqiptaris kendofshi gjithmone use fewer jom
edhe ju ndegjoj end

Автор Drenovci Malisheva (11 месяцев)
o kurr mos uplaksh as ti e as sharkia jote se jeni matefortit te gjitha
kohrav dhe jeni nr 1

Автор Lukas Kastrati (1 год)
O kurr mos u plakshi bylbylat e Gegnisè. Zemra u knoftè perjetè e mot

Автор Elnor Buzhala (1 год)
ju pershwndes te bijt e sef mleqanit i shalla perttrihi ose
trashegohi
respekt nga budakova

Автор amanaman gjermani (1 год)
jeni legjend e gjall zemra u kendoft kang shum e mir por shum e prekshme
respekt

Автор doni moni (1 год)
O zemren jav hangsha se nuk ka kun siju

Автор shahir drenica (2 года)
zemra t eknoft

Автор Naser Demolli (2 года)
jo jo sjeni plak ju jo as sharkija po jeni shum te fort ju lumt

Автор blerim lumjani (2 года)
u lumshin gishtat zoti u dhashte jete te gjate se na kenaqet me muziken
folklore

Автор Bardhyl Bardhi (2 года)
O Osman gashi zemra te kendofte se bashku me Brahimin dhe Imerin se nje
kenge shumë e bukur dhe shume melodi e qelluar per kete kenge.

Автор faik elshani (2 года)
O Baci Osman jeni mbush me Rrudha ne Ball, ne te Humbun e jemi tret. Por
sebashku ekem que ket Jet . ne tan Boten ane e mban, na keni shoqeru me
Kang, edhe na, her tuj kesh e her tuj kajt, bashk me ju kemi hjek Mall ju
kem ne Vesh e ne Zemer kurr per jet skem meju harru me respekt bashk kem me
kalu Zemra ju Knoft Pershendetje Faik Elshani prej Zvicrre

Автор mentor hajrizaj (1 год)
ju lumt goja se na knaqt zemren valla

Автор Adnan Dragaj (1 год)
O ma knaqt veshin o mleqan nga Bajrami Drenic Finland

Автор Cima Ahmet-Zogu (2 года)
eee plqnija sen i keq se y kngtar ska ps v kurr mu plak......

Автор al kel (2 года)
ju knoft zemra

Автор MrKinoli (1 год)
une jam rritur ne shpenadij e msuar te degjoj keng ne sharki? po kesi qetsi
edhe dashni ne sharki nuk kam degjuar me respekt e jet te gjat.

Автор Albani Mani (1 год)
zemra ju knoft jeni matemirt jeni kan dhe kini me kan gjithmon respekt per
te mdhejt te bit e sefe mleqanit

Автор Hamdi Shartari (2 года)
Dikush jeton edhe pas vdekjes e nuk vdes kurre si ju rapsodet e popllit, Ju
lumt

Автор drenicaboy2008 (2 года)
Oh zemra ju knoft legjenda te folklorit se ende jeni te fort dhe te
pazevendsueshem me at stil te folklorit dhe zerat karekteristik qe i
keni.Ndash per keng patriotike ndash per krahina qe ma rrall i kendon
dikush si ju,jeni per çdo lavdat dhe merit se edhe une qe afro tridhjet
vjet qe ju ndegjo e prap me merr malli per kenget e juaja.REPSEKT
SHAHIRA!!!Ju dhasht ALLAHU xh.sh. Jet e shendet te gjat,t'mira dhe sukses.!

Автор Shpata Gjergjit (1 год)
Ju ajo zemer ju kendoftè" Titullin Shum mir ja keni dhanè kesaj kangè, mir
po kangèt e juja kurr nuk do te plakèn as nuk do te vdesin...! sepse jeni
Legjenda e Folklorit shqiptar, ju pershendes nga zemra...

Автор Dia Slo (2 года)
E BRE BACI MAN HERET E KE QIT KET KANGPAK EDHE PSE ASHT SHUM E BUKUR ALA I
FORT JE SHUM I FORT REPSEKT PER MLEQANIN

Автор Petrit Grantolli (2 года)
oooooo baci asman br ezemra knoft ishall zoti ta jep shneten se gjithmon
kini me kan edh ekini me kan zoti dhaft shnet eknoft shpirti tye dhe
vllazriv tu

Автор Besnik Imeri (2 года)
oh zemra ju knoft oh burra

Автор xha dashi (2 года)
RRESPEKT TE MADH PER MLEQANET JU NUK JENI PLAK AS SKENI MU PLAK AS ME U
HARRU KURR.

Автор Mendo mire per Allahun (1 год)
jete te gjat jam i befasuar me tekstin,, dhe me melodijen

Автор Imir Bregu (2 года)
Pershendetje per rapsodet tan te njohur Osmai me Brahimin ..kjo kenge pona
ben qe edhe te ju bajm mall me pasi koha po kalon e ju vertet po plakeni
por kanu hyr aq thell ne zemrat tona me kenget dhe melidit mete bukura deri
me tani...Respekt edhe Burimit i cili ka ber per mrekulli irkestrimin.

Автор Dia Slo (2 года)
EU TLUMT BACO HEJ SA FJAL ME VEN KU DO LARG QE JENI TRETUR KANGA JEM KA ME
JU GJETUR E VERTET PREFEKT A PER NAT JU SHIKOJM PREJ ANE MBAN BOTES NE TE
NJEJTIN KOH

Автор Nexhmedin Demiri (2 года)
ç'do koment eshte pak per keto artist qe nuk dot shlyhet nga kujtesa e
adhuruseve te kenges folklorike.

Вставка видео:

URL 
Ссылка 

Поиск Видео

Top Видео

Top 100 >>>

Видео

Seo анализ сайта