Видео


Nentori i dyte Trailer HDArtpixfilm Distribution präsentiert: "01. Albanian Red Carpet Evening"

Zur 100 jährigen Feier des albanischen Unabhängigkeitstages findet die Premiere des
bekannten Spielfilmes: „Der zweite November" statt.

Der ausgezeichnete Schauspieler Aleksandër Prosi spielt herausragend die Rolle des Ismail Qemali in dem Film: „Der zweite November". Der Spielfilm des ausgezeichneten Regisseurs Viktor Gjika zeigt das historische Ereignis der albanischen Unabhängigkeit.

Von Feinden aus allen Seiten umzingelt und mit grossen Hürden aus Europa schafft es der ausgeklügelte albanische Politiker Ismail Qemali zusammen mit Luigj Gurakuqi die Erhebung der Flagge in Vlora, und erklärt am 28. November 1912 Albanien als unabhängigen Staat.


Shqip:

Me rastin e 100 vjetorit të Ditës së Flamurit shqiptar do të shfaqim Premierën e Filmit të njohur artistik: „Nëntori i dytë".

Artisti i Popullit Aleksandër Prosi aktron mrekullisht në rolin e tij të Ismail Qemalit
në Filmin: Nëntori i dytë. Filmi i regjisorit te merituar Viktor Gjika tregon Ngjarjen historike të shpalljes së Shqipërise të pamvarur.

I rrethekuar nga të gjithë anët me Armiqë dhe me Sfida të mëdha nga Evropa, politikani i zgjuar shqiptar Ismail Qemali së bashku me Luigj Gurakuqin arrijnë Ngritjen e Flamurit në Vlorë dhe Shpalljen e Shqipërisë të pamvarur me 28. Nëntor 1912.

Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 3,478
Добавлено: 2 года
Длительность: 2:15
Комментарии: 0

Тэги для этого Видео:  Найти больше видео в категории: "People"
Видео загрузил: Artpixfilm
Показать больше видео, загруженных Artpixfilm


Похожие видео:

[Film] Nentori i Dyte HD (1982)
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 71119
Film Shqiptar Sander Prosi, Robert Ndrenika, Reshat Arbana, Viktor Zhusti, Mario Ashiku, Guljelm Radoja, Agim Shuke, Luan Qerimi, Piro Malaveci,...
Flamuri shqiptar dhe historia e tij
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 19932
Nje permbledhje e shkurter per historine dhe origjinen e flamurit shqiptar
28 Nentor 1912 Nentori i Dyte
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 3457
Filmi i restauruar "Nëntori i dytë", premierë në SHBA
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 2297
Vizitoni www.oranews.tv për të ndjekur lajmet e fundit nga Vendi, Rajoni dhe Bota
Ismail Qemali - dokumentar - TV Planet - Janar 2012
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 4407
Cikli: Firmëtarët e Pavarësisë Gazetare: Rudina Dobi Kamera: Bledar Abazi Montazhi: Redi Veshi Familjarët e Ismail Qemalit: Kleoniqi Jaupllari,...
Historia Kosoves nga 28 11 1912 deri ne 17 02 2008
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 4208
ISMAIL QEMALI - HASAN PRISHTINA
Lule Bajra - Këngë për Luigj Gurakuqin
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 554
për herë të parë në internet,Kënga e Luigj Gurakuqit Kënduar nga Lule Bajra Arkivë,regjistrimet te vjetra Leonard Gjakova.
Kolona Zanore e Filmit "Nentori i Dyte"
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 16171
Nëntori i dytë është një film shqiptarë i prodhuar në Shqipëri në vitin 1982. Regjia: Viktor Gjika, Skenari: Dh. Shuteriqi, K. Blushi, Producent:...
Kulla e Isa Boletinit Mitrovice
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 33471
Isa Boletini (1864- 1916), atdhetar i shquar, strateg popullor, organizator e udhëheqës i lëvizjeve për çlirim e bashkim kombëtar, Hero i Popullit....
Imami i cili vdiq në sexhde | Ngjarje e vërtetë
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 60834
Projekt i realizuar nga http://www.teuhid.net Këshillojmë çdo musliman që ta shpërndan sa më shumë që ta ndëgjojnë edhe të tjerët. Web-Faqe:...
Filmime te rralla: Luigj Gurakuqi, Hasan Prishtina dhe Esat pashe Toptani.
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 57496
Pamje filmike te Esat pashe Toptanit, te filmuara nga austriaket ne Tirane ne vitin 1914 dhe nga tjeter kompani filmike, ne Selanik, ne vitin...
Nëntori i Dytë
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 556
● Filmi "Nëntori i Dytë" është lansuar në vitin 1982. ● Regjisor V.Gjika. ● Interpretojnë: Sandër Prosi, Ismail Qemali, Bujar Lako,...
NGRITJA E FLAMURIT NE VLORE ME 28 NENDOR 1912,amarildo yzeiri,sali berisha,skenderbeu,
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 8784
Albania Map
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
Просмотров: 3207
Albania (Listeni/ælˈbeɪniə/ al-bay-nee-ə, Albanian: Shqipëri/Shqipëria; Gheg Albanian: Shqipni/Shqipnia), officially known as the Republic of...
Dublohet filmi "Skënderbeu" - Vizion Plus - News - Lajme
Рейтинг Рейтинг Рейтинг РейтингРейтинг
Просмотров: 17261
Tingëllon ndryshe nga ç'jemi mësuar, dublimi qe po i behet filmit kult te vitit 1953, "Skënderbeu". Rikard Larja ka dhëne zërin e tij për...
NGRITJA E FLAMURIT NË VLORË
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 9238
NGRITJA E FLAMURIT NË VLORË MË 28 NËNTOR 1912
URIME FESTEN E FLAMURIT PAVARSIA E SHQIPERISE 1912
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 118280
1912 -2011 RROFTE KOMBI SHQIPETAR PAVARSIA E SHQIPERISE
Illyrian Empire: Dardania - Kosovo - Traditionelle Wohntürme (Kulla)
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 4315
Traditionelle albanische Häuser mit frühchristlichen Prägungen Illyrisch - Dardanischer Zeit in Maletaj nahe Vushtrri im Kosovo. Im Norden...
ISMAIL QEMALI DHE SHPALLJA E PAMVARESISE 28-XI-1912
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 4968
ALBANIA,SHQIPERIA NE SUPER HD(1080p)-KORCA
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 20260
Profecitë e Biblës:http://www.profecite.webs.com/
Welcome 2 Albania
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 424754
music by 1st track Sunshne By Dance Nation 2nd track Supermode - Tell Me Why 3rd track Benny Benassi - Every Single Day
Cili je ti more burre?! (Ismail Bej Vlora)
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 561677
Kushtuar Ismail Bej Vlores.
Regjistrimi me i hershem i zerit te diktatorit Enver Hoxha.
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 13735
Regjistrimi i paraqitur ketu, besohet te jete me i vjetri, mbase i pari i udheheqesit komunist shqiptar Enver Hoxha, i gjetur ne nje pllake prej...
ismail qemali 1912. si i kundershtuan trimat shqiptar turqit
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 2464
Si i kundershtuan trimat Shqipetare ushtrine turke per arestimin e Ismail Qemalit para se te ngrinte flamurin ne Vlore 1912
Foto e Firmëtarëve dhe Delegatëve - Koleksionisti Niko Xharo - foto e vitit 1913
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 492
Fotografi e panjohur e firmëtarëve të aktit të pavarësisë dhe delegatëve në 1-vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Në fotografi nuk ndodhet Ismail...

Вставка видео:

URL 
Ссылка 

Поиск Видео

Top Видео

Top 100 >>>

Видео

Seo анализ сайта