Видео


Valle Burrash DibraneValle Burrash Dibrane

Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 47,719
Добавлено: 8 лет
Длительность: 1:21
Комментарии: 18

Тэги для этого Видео:  Найти больше видео в категории: "Music"
Видео загрузил: BL00DYALB0
Показать больше видео, загруженных BL00DYALB0


Похожие видео:

Valle Dibrane - Sokol Asllani
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
Просмотров: 15018
Valle Dibrane, ne Klarinet Sokol Asllani, live
valle dyshe dibrane.mpg
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 11071
qershor 2010 Shoqeria Kulturore Artistike "Dibra" ne sheshin Maqedonia -Shkup Valltare Buran Kolari dhe Halil Kerkuti
Valle Burash me Motive Gorane
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 33170
Nash-Shishtavec.com
Albanian National Ensemble "Valle dyshe e Dibres"
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 32599
Shqip: Valle dyshe e dibres e interpretuar ne premieren e fundit te Ansamblit Kombetar te Kengeve e Valleve Popullore me titull "Udhetim ne Arberi"...
Gezim Alimehmeti, recital. "Valle Dyshe Dibrane"
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 29877
Gezim Alimehmeti, recital. Valle dyshe Dibrane e performuar ne koncertin me titull "Dy tupana per nje sofer" recital i solistit te Ansamblit...
valle dyshe dibrane....
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 106483
Festivali Folklorik i Gjirokastres 2009 Valle burrash nga Tropoja
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 22689
VALLE BURRASH
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 122440
ISMAIL PEPOSHI
Valle Dasme me Motive Kosovare
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 28072
Valle Dasme me Motive Kosovare
Valle burrash.. Ohrid-Struga Hotel mizo (2)
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 106444
Dasem ne oher.. ke hotel mizo.. 21.08.2010..
Ansambli i Kengeve e Valleve - Valle Labe - Mal e Ngritem Lumturine
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
Просмотров: 1316
Ansambli i Kengeve e Valleve - Valle Labe - Mall e Ngritem Lumturine
"Oda Dibrane" në Peshkopi - Vizion Plus - News - Lajme
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 5418
"Oda Dibrane" ka mbledhur edhe këtë vit ne edicionin e 17-të të saj, dhjetëra artiste nga trevat shqipfolëse. Ndryshe nga herët e tjera për shkak...
belaliza valle me lodra
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 22032
ne nje dasme dibrane nga kalaja e dodes
valle burrash
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 54670
valle burrash qe kercehet ne dasmat shqipetare ne zonen e gramshit
Ansambli Akademik - Dasem Kosovare (Kazakistan 2006)
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 32690
Ansambli Akademik i Universiteti te Prishtines - Dasem Kosovare ,shfaqje ne Kazakistan (Astana)
Valle e Librazhdit
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 63610
Valle me motive nga Librazhdi - Ansambli Akademik i Universitetit te Prishtines.
Valle Shqiptare

Просмотров: 180751
Valle Shqiptare
Valle - Ansambli Shota ne Turqi
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 7682
Valle - Ansambli Shota ne Turqi
LUDRA E CURLE TE KUKESIT VALLE BURRASH ME LODRA E CURLE
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 40537
SHTYP SUBSCRIBE PER ME SHUM VIDEO FLM.. KY KLIP E SHKEPUT NGA DASMA NE SHPIN E PALUSHIT, USTALLARET E KUKESIT DY CURLA DY LODRA, DO MUNDOHEMI TE...
"Rete e Zeza" -Qerim Sula
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 19232
Qerim Sula ne festivalin e Gjirokastres. "Rete e Zeza" si fabul flet per luften heroike te popullit te Dibres kunder hasmit(armikut) qe e pret me...
Valle Nga Permeti
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 30943
Valle Nga Korca
Valle nga Shqiptaret ne Turqi
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 114357
Valle Kolonjare nga Shqiptaret e Manastirit ne Koncert Shqiptar ne Turqi. Valle Shqiptare Kolonja Prespa Korca Permet Pogradec Berat Oher Struga...
Vallja e Burrave - Devollice
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 243134
Valle burrash nga Korça Vallja e burrave Korçare
Valle dyshe burrash
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 93449
Dasem ne Lapardha - Berat 2001. Valle folklorike shqiptare, e kercyer nga dy burra, gershetuar me kenge.
Ansambli Shota - Valle me motive nga Dibra
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 59370
Valle me Motive nga Dibra, interpretuar nga Ansambli Kombëtar i këngëve dhe valleve "SHOTA" me koreografi te Zeki Kastratit

Комментарии:

Автор MrBesiperhati (3 года)
ka lezet valleja e dibres ..

Автор belushi82 (8 лет)
shum e bukur tradita qe nga koha e skenderbeut

Автор sa kica (5 лет)
a munet najkush mem kallzu cilli grup jon kta??

Автор lulejaa (4 года)
shume e vecante kjo valle, me pelqen

Автор Pavarsija (4 года)
s'ka rendesi a e shqiperis apo e kosoves...ne shqiptar jemi :)

Автор MrBesiperhati (3 года)
valle1-sh

Автор janilgos (4 года)
bravo dibra urime dibra ..

Автор dibranjacute (5 лет)
po kjo eshte muzike kosovare gjithashtu...cdiference ka e kosoves te gjith
shqipe jena gjithashtu kjo eshte sikur kercimin e ndron ashto e kan ber
edhe keta sipas ritmis mos fol kot dhe mos i ngatro po ty gjerat kot se ski
lidhje.vallja kosovare dhe dibrane jane 100% te ngjajshme.po nvaret cfar
muzike eshte dhe ka ndrishim muzika

Автор Bardhyl Kulluri (4 года)
kush po ve kufij ketu,ne duam ti heqim fare.....

Автор Burrel1924 (7 лет)
hajde cuba bre, sa mir valle burrash. me duket si valle Matjane

Автор Edmond Brahimi (8 лет)
hajde bre burra hajde!

Автор MrBesiperhati (3 года)
ka lezet valleja e dibres ..........

Автор KaxiLaxi (7 лет)
GirlKosovare: jojo qik kadal këtu fjala ati nuk është latinisht po e ka
prejardhjen nga fisi Dorian (Ilirët) Dorianët i kan thënë babes "Eates" Ne
më fakt kemi hoazuar fjal nga latinishtja por ka dhe fjal që jon shqip në
fjalorin e gjuhës latine.

Автор mthalproduction (5 лет)
skom pa valle me te mire si kete!

Автор rockscorp (8 лет)
WOOOOOOOOOOO

Автор GirlKosovare (7 лет)
ClementGuardian, hadje is serbian, baba is arabic, ati is latin...basically
we have borrowed a lot of words, but even the ones that you said we should
use instead are tosk and tosk has more latin than gege...so unless one goes
and finds the etimology of all the words, the use of borrowed words will
continue....the said thing is that thesedays I've noticed, by reading
albanian media that they are taking more english words and using them as
albanian more than ever before...it sickens me...

Автор simpleuser (6 лет)
HAJDE JU LUMTE KEMBA !

Вставка видео:

URL 
Ссылка 

Поиск Видео

Top Видео

Top 100 >>>

Видео

Seo анализ сайта