Видео


Valle Burrash Dibrane



Valle Burrash Dibrane

Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 47,802
Добавлено: 8 лет
Длительность: 1:21
Комментарии: 18

Тэги для этого Видео:  



Найти больше видео в категории: "Music"
Видео загрузил: BL00DYALB0
Показать больше видео, загруженных BL00DYALB0


Похожие видео:

Vallja e Burrave - Devollice
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 245201
Valle burrash nga Korça Vallja e burrave Korçare
Valle nga Shqiptaret ne Turqi
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 114865
Valle Kolonjare nga Shqiptaret e Manastirit ne Koncert Shqiptar ne Turqi. Valle Shqiptare Kolonja Prespa Korca Permet Pogradec Berat Oher Struga...
VALLE DYSHE BURRASH.DIBRANE. grupi i dibres ghirokaster.1983
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 21693
Valle burrash.grupi i dibres ghirokaster.1983
Valle Burrash Kosovare
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 6457
Valle Burrash Kosovare ne Gjermani
Pogonishte Came ★★★★★
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 544012
Valle Shqiptare Albanian Festival 2007 Pogonishte Came Nga grupi i valleve i Kishes Orthodokse Shqiptare te Shen Marise, ne Worcester,...
Albanian Folk Dance - Vallja e Burrave
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 166740
Ansambli Shtetror Vallja e Burrave - Devollice Korca Kolonja Prespa Manastir Pogradec Permet Devoll Albanian Folklore Traditional Dance
VALLE POPULLORE MATJANE
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 16667
Grupi i valleve gjate provave ne Pallatin e Kultures Burrel.
Vallja e Bareshës
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 52615
Tek Portokalli- ALbi Nako-nën tingujt e melodisë Baresha. E Nexhmije Pagarushës.
Valle Shqiptare

Просмотров: 181200
Valle Shqiptare
Ansambli Ibe Palikuqi - "Valle me motive Dibrane"
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
Просмотров: 4735
Ansambli i Këngëve dhe Valleve "IBE PALIKUQI" - Shkup Valle me motive Dibrane 05.07.2011
Valle - Ansambli Shota ne Turqi
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 8776
Valle - Ansambli Shota ne Turqi
Americans Singing in Albanian
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 17463
Amerikanë këndojnë shqip, kontribut i dhënë nga këngëtarja Merita Halili me bashkëshortin Raif Hyseni në New York. 99% të njerëzve ishin Amerikanë.
Vallja e kukesit
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 135367
Vallja e kukesit, dancing from Albanian/English wedding in London
vallja kuksit,,,BELALIZA RESTORANT
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 180463
fisi cani....
Valle Dibrane -Valle Dyshe
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 20702
Dasma Dibrane ne Çikago 1

Просмотров: 96823
Dasma Dibrane ne Çikago 1
Valle Dibrane
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 27861
Alili Dhe Ajdini Duke Kercyer Ne Prova Valle Dyshe Dibrane
valle dyshe matjane
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 30465
dj joti
VALLE DIBRANE NGA MAQELLARA...2009
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 17185
valle dyshe dibrane.mpg
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 11166
qershor 2010 Shoqeria Kulturore Artistike "Dibra" ne sheshin Maqedonia -Shkup Valltare Buran Kolari dhe Halil Kerkuti
Vallja e Rugoves
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 250206
Valle Rugoves
Valle Matjane
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 38402
Valle burrash
Dita e veres kishavec ,diber ,Albania
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 36696
atmosfera e dites se veres ne kishavec , jeni kercimtare te papare djema ,ju lumte .....
Bashkimi Dance - Valle Dibrane
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 12861
Shqip- Prezantojme valle burrash Dibrane. English- This dance is from the region of Dibra.
Valle Nga Shkupi
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 44070
Valle nga Shkupi - Marsh Ushtarak

Комментарии:

Автор MrBesiperhati (3 года)
ka lezet valleja e dibres ..

Автор belushi82 (8 лет)
shum e bukur tradita qe nga koha e skenderbeut

Автор sa kica (5 лет)
a munet najkush mem kallzu cilli grup jon kta??

Автор lulejaa (4 года)
shume e vecante kjo valle, me pelqen

Автор Pavarsija (4 года)
s'ka rendesi a e shqiperis apo e kosoves...ne shqiptar jemi :)

Автор MrBesiperhati (3 года)
valle1-sh

Автор janilgos (4 года)
bravo dibra urime dibra ..

Автор dibranjacute (5 лет)
po kjo eshte muzike kosovare gjithashtu...cdiference ka e kosoves te gjith
shqipe jena gjithashtu kjo eshte sikur kercimin e ndron ashto e kan ber
edhe keta sipas ritmis mos fol kot dhe mos i ngatro po ty gjerat kot se ski
lidhje.vallja kosovare dhe dibrane jane 100% te ngjajshme.po nvaret cfar
muzike eshte dhe ka ndrishim muzika

Автор Bardhyl Kulluri (4 года)
kush po ve kufij ketu,ne duam ti heqim fare.....

Автор Burrel1924 (7 лет)
hajde cuba bre, sa mir valle burrash. me duket si valle Matjane

Автор Edmond Brahimi (8 лет)
hajde bre burra hajde!

Автор MrBesiperhati (3 года)
ka lezet valleja e dibres ..........

Автор KaxiLaxi (7 лет)
GirlKosovare: jojo qik kadal këtu fjala ati nuk është latinisht po e ka
prejardhjen nga fisi Dorian (Ilirët) Dorianët i kan thënë babes "Eates" Ne
më fakt kemi hoazuar fjal nga latinishtja por ka dhe fjal që jon shqip në
fjalorin e gjuhës latine.

Автор mthalproduction (5 лет)
skom pa valle me te mire si kete!

Автор rockscorp (8 лет)
WOOOOOOOOOOO

Автор GirlKosovare (7 лет)
ClementGuardian, hadje is serbian, baba is arabic, ati is latin...basically
we have borrowed a lot of words, but even the ones that you said we should
use instead are tosk and tosk has more latin than gege...so unless one goes
and finds the etimology of all the words, the use of borrowed words will
continue....the said thing is that thesedays I've noticed, by reading
albanian media that they are taking more english words and using them as
albanian more than ever before...it sickens me...

Автор simpleuser (7 лет)
HAJDE JU LUMTE KEMBA !

Вставка видео:

URL 
Ссылка 

Поиск Видео

Top Видео

Top 100 >>>

Видео

Seo анализ сайта