Видео


Selman Kadria 1-5Nje muzikë e këndeshme folklorike

Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 443,163
Добавлено: 7 лет
Длительность: 8:12
Комментарии: 100

Тэги для этого Видео:  Найти больше видео в категории: "People"
Видео загрузил: veniboy
Показать больше видео, загруженных veniboy


Похожие видео:

Selman Kadria 2-5
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 205994
Nje muzikë e këndeshme folklorike
Selman Kadria 5-5
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 228896
Nje muzikë e këndeshme folklorike
SELMAN KADRIA---( Ibish Broja & Kadri Duraki )---HD origjinali
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 96599
http://www.facebook.com/juesej1 Kenduar per her te pare nga keta dy kengtar.
Selman Kadria 3-5
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 98948
Nje muzikë e këndeshme folklorike
IBISHI DHE MEHMETI - SELMAN KADRIA (komplet)

Просмотров: 87865
MUZIKA FOLKLORIKE
Kenge e Kamber Loshit - Dervish Shaqa
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 825283
AlbanianVideos.com
Aferdita Demaku & Të Bijtë e Sefes: Oso Kuka dhe Vajtimi i Avdisë
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 224186
Vajtimi i Avdisë Këngë folklorike shqiptare
Vllezerit Bajra - Selman Kadria
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 305770
Faqja në FACEBOOK | http://www.facebook.com/produksioni.kola Publishing : Produksioni Kola All Rights Reserved (P) & (C) Kola Commerce
Bec Sinani 1-3
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 326304
Muzik me sharkia
HALIL BYTYQI - MESUESI QE I VRAU 2 NXENESIT E VET
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 200688
NGJARJE E VERTET QE NDODHI ME 1972 NE NJE FSH. TE MALISHEVES MUZIKA FOLKLORIKE
Selman Kadria 4-5
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 103822
Nje muzikë e këndeshme folklorike
Selman Kadriu - Vellezrit Bajra
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 23685
Musa e Halili 1-4
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 315159
Muzikë me sharkija
UCK-ja KENDON BEQIR GASHI DHE MUJ KRASNIQI
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 271083
PARA SE T'JA FALIN JETEN KOSOVES NANE***LAVDI GJAKUT TE DESHMORVE*** MUZIKA FOLKLORIKE ....MALISHEVA 2007....
Ibish Broja dhe Rifat Draga - Isuf Aga 1

Просмотров: 210315
Ibish Broja Rifat Draga Isuf Aga
HALIL BYTYQI DHE NAIM KRASNIQI - KENGA E ZAGREBIT 1/2
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 395553
SHIKONE EDHE PJESEN 2 MUZIKA FOLKLORIKE
"Bec Sinanit"-Origjinal!! kenduar ne v.70ta ne Gjilan.
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 206462
AUGUSTIN UKAJ/ VESEL BUJUPI -Augustini me qifteli,Vesel Bujupi(Mozarti Shqyptar) me Violin,Nu Ukaj me sharki!!! Fenomenale,vers. ma i miri i ksaj...
Vellezerit Bajra - Isuf Aga
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 135253
Faqja në FACEBOOK | http://www.facebook.com/produksioni.kola Publishing : Produksioni Kola All Rights Reserved (P) & (C) Kola Commerce
aziz kelmendi
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 454524
kosova prishtina prizeren uck aksh
Fatmir Bajra - "Selman Kadrija"
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
Просмотров: 36398
Inq.Ahmet Halilaj - Augsburg-2011
Bijtë e Sefës-Hikmetja (1)
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 217800
Kurkulica
Bijtë e Sefë Mleqanit Selman Kadria 1
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 159608
grupi folklor 1-2
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
Просмотров: 23966
Muzikë folklorike
Bec Sinani 3-3
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 115509
Muzik me sharkia
Film Shqip - Selman Kadria
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 32102

Комментарии:

Автор drenicaboy2008 (5 лет)
Oh zemra t'knoft e gishtat t'lumshin o Ibish Mulaku,se ma si ti s'del
kengtar n'drenic qe e qet sharkin n'prehen dhe me zell e ashk e kendon
kengen.Kendon ne ate menyre qe ndegjuesi ta perjeton ate ngjarrje per se
aferti duke ndegjuar kete kendim te Ibish Mulakut aq emocional,prekes por
edhe njekohesisht terheqes,ngase stili i kendimt perputhet me dramatiken e
ngjarrjes e cila ka ndodhur dikun ne 1937. Njekohesisht edhe rrespekt Habib
Shales qe ishte njeri nder violinistet me te mire.

Автор lugeminit (6 лет)
Ibish Broje sban nana ma

Автор biago gino (2 года)
valla bre burra zdi veq vaj met merthy me ngu me vemendje ket kang,bre ja
qifsha dajne fliqt per shka me myt nipin,po normal o vllazni se na jena
shiptar,sikur kta te sotit qi jan ka ja qin nanen na myten krejt

Автор MsBeniboy (5 лет)
oooooo bravo bre se na knaqt per zotin

Автор shyqa nick (4 года)
e hallall i koft , Selmanit edhe ty qe pe knon ket kang , se krejt
tradhtarve duhet me ju ban qashtu , nuk ka burra si selamn kadria,

Автор Burim Imeraj (7 лет)
oo pasha mamin po e kenojka mir ket keng tamam me marr vesh se kush ka qen
selman kadria afrim i koft shok ma te ngusht te gjyshit e kam pas selmani
... LAVDI

Автор albanianhulk (6 лет)
Shumë mirë fjal ska! Vetëm shumë ma mirë do tish pas kan kur ta kish knu
bashk me Rexhë Mulakun ashtu si e knojnë nkasetë. Aty krejt atmosfera po
nxhallet!

Автор FlageOlti (5 лет)
O Tlumt GOja brehhhhhhhh na qkriveeeeeeeeeeee qe BESA

Автор albozz777 (2 года)
Ibish Broj qoft i let dheu mbi trupin tand ..Ju e pershkruni ngjarjen
komplet ashtu siq ka qen...I.Broja do mbetesh ne zemrat ton sa te egziston
populli shqiptar.Lavdi dhe nder per tan jeten prej Anton Buqjat prej
lladrocit Malisheves....

Автор ChanG2ChanG (6 лет)
oohh hajde burrra kallnee

Автор gjeo metri (4 года)
o zot po keshtu met vertet ka ndodh me selman kadrin

Автор SeXyKoSoVaR (5 лет)
Faleminderit veniboy qe na jep munzien mi degju e mi kendu kto kong te
bukura !!!!!!!!!! BIG_ALBANIAN

Автор armend ukaj (4 года)
Pershendtje nga UKA - STANCIQI jeni me te miret jeni te pa zevendesueshem
ja knaqet zemren atyne shka e ndjejn veten shqiptar

Автор keizerslande (6 лет)
kalle krejt

Автор MQallapeku (6 лет)
O hajde Ibish Broja Zemra te knofte se kogja kangatar i mire je kane, Paj
Broja ka nxerre shume Burra te mire mos ti ngjehum tash me ren e ty zemra
te knofte

Автор miftar gashi (5 лет)
o hajde ibish mulaku e zemra te knoft se nuk mundet kush ma mire me kendu
kengen e selman kadrise se boll e du osman sefen po ket kang e knon baci
ibish me mir mendimi im osman sefa ashte me ibish brojen numer 1dhe 2 ne
folklorin tone bacen ibish kum past rast si i ri live me ndegju e mleqanin
jo per fat te keq edhe boll merak um ka mbet njeher ne jete me pa beqir sef
gashin e zoti me lula te xhenetit e shperbleft pershendes te gjithe
adhuruesit e folklorit me respekt miftar gashi köln

Автор bukuroshi1 (7 лет)
o goja ju lumt be gjithmon knofshi ju dua shumm kosov

Автор kico kicomann (6 лет)
o hallall ju koft zot bekoje kosoven ah bre plis i bardh te lumt goja se mu
kan mbush syt me lot ju jeni nr nji ne kosov ju jeni baba i kosoves .tu
bafsha kurban o baba kosovar.sdi qa me shkru mu kan te isha afer te kisha
puthur ballin dhe sharkijen ,kam respekt nga kta njerz se ksi burr ma ska
sot nese dhe kto pleqt vdesin ma vdiq dhe muhabeti ,ju lumt goja

Автор Rick Bono (5 лет)
Goja u lumte dhe qofshi te nderuar,ju kegtaret e muzikes e paster shqipe qe
na e ruajte me shekuj historin dhe krenarin kombtare!Te nderuar qofshi edhe
juve qe i kini rujte keto inqizime qe kan vlere qe nuk paguhet me pare!Ju
luse qe keni inqizime te tilla ti postoni sa me shum ne kete faqe.Nderimet
e mija per tegjithe kengtaret e folklorit dhe adhuruesve te kesaj muzike te
paster shqiptare.

Автор donilori (5 лет)
bam bam bam

Автор hammafaust (6 лет)
oo baca ibish zemra tknoft se ma mi nuk knohet kjo kang hallal

Автор MrSarkozyy sarkozy (2 года)
Verzioni me i mire deri tash. Zemra ju kendofte , qofshi te paharruar.
Kenget e Juaja u ndegjofshin sa te kete jetë.

Автор sekiraqa9 (3 года)
kjo eshte keng e zoti ju ruajt o shahirat e kosoves,se kta kengetaret e
sodit na e kan flliq muziken

Автор dritoni001 (5 лет)
oh bravo bre a selman hallah te koft ah milqi kersten enanes bravo shqpitari

Автор benush2 (7 лет)
hajde bac ibish hajdeeeeee ihaaa

Автор alboss96 (5 лет)
bravo mir po ja rrehni telin

Автор besi ch (1 год)
o zemra te knoft, se na knaqe me ket muzik

Автор TheBalliKombetar (5 лет)
gjithmon zemre te kendoft Ibish Broja paq jet te gjat

Автор Hajkobila (6 лет)
Oh Zemra Knofte Oh Mixha Ibesh Allahu Shprblefte se na Knaqe bre Ju Lumte
Goja

Автор vattaaaa (4 года)
o te lumt baca ibish se ska kush ma origjinal qe kendon ket keng perveq qe
je ti.....

Автор MsThaci (4 года)
o baci bish zemrakendoft se bylbyl je ne kendim

Автор Herolinda09 (4 года)
ju knoft zemra e kendofshi gjeth mon e jet

Автор albamet (6 лет)
keng shum shum e mir ishala xhis teli reh per kosoven e shqiperin

Автор salihi26 (6 лет)
te lumt goja o ibish broja se na knaqt ska me dal ma kengetar ma te mir si
ti ne kosov nga duraku

Автор Definitiv Lacoste (4 года)
Rrespekttttttttttttttttt!!!!!!!!

Автор gjohoti (6 лет)
gjith dite dhe nate mund te degjoje ket burr me orkester. Ju Lumt Burra!

Автор simpleuser (7 лет)
Ju kendofte Zemra per shqiptari !!!

Автор ujku terbuar (4 года)
a mundet dikush bre mema siguru komplet kengen pa nderpremje,ju lumt e
zemra ju kendoft o trima....

Автор vattaaaa (4 года)
o te lumt baca ibish nuk ka kush qe e kendon ket keng ma origjinal
pershendetje

Автор Albin Gora (3 года)
ooooooooooooooooooooooo

Автор prizreni78 (5 лет)
o hajde hajde IBISH BROJA se ty te ka hije me knu kangen e SELMAN KADRIS ,
e jo ati fundamentalistit Adem RAmadani, ne jemi shqiptar e per shqiptari
ka lufu edhe Selman Kadrija e jo per fe

Автор ENIVrella007 (5 лет)
Qekjo asht muzik... ju lumt goja, burra si ju don kosova... ap pa pa pa pa
mkalli krejt qekjo kang

Автор hammafaust (6 лет)
oo baca ibish zemra tknoft se ma mi nuk knohet kjo kang hallal

Автор gjohoti (5 лет)
shka asht hugjuti?

Автор mangupivu (5 лет)
ahhh ta jeshojn oden

Автор Albrim Mushkolaj (4 года)
Nuk ka mundësi fare hiq qysh t´këndohet kjo këngë ma mirë e ma bukur. Po të
lumtë goja e zemra tu gëzoft oh Ibish Drenica. Të ne Shqiptarët nuk vdesin
Trimat si Selman Kadria, sepse i kendojnë heronjët e folklorit siq janë
Ibish & Mehmet Buroja. I kan këndu ne kohën ma të vështirë dhe do ti
këndojn për jetë e mot. Kurrë s´mbarojn këngët e lirisë, përjetë Pushka
përkrah Sharkisë. Sa´t qendron trimnia, jehon edhe Qiftelia. A. Mushkolaj,
Qyshku i Pejës (Austri).

Автор shqipniaemadhe (4 года)
Aiiiii rrehi teli i Shipnis me knu hatme Selman Kadris kallee kalleeee

Автор NikiShala (5 лет)
T'lumt Goja o Ibish

Автор AlbanianKINGOFALLLLL (5 лет)
hajde hajde

Автор arben neziri (5 лет)
ohh ju lumt goja dhe ju kendoft zemra ktyre kengetareve shum bukur kendojn

Вставка видео:

URL 
Ссылка 

Поиск Видео

Top Видео

Top 100 >>>

Видео

Seo анализ сайта