Видео


Tradita Dasmash ShqiptareTradita Dasmash Shqiptare

ILIRI I MADH

Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 397,285
Добавлено: 7 лет
Длительность: 9:36
Комментарии: 153

Тэги для этого Видео:  Найти больше видео в категории: "Music"
Видео загрузил: BL00DYALB0
Показать больше видео, загруженных BL00DYALB0


Похожие видео:

E diela shqiptare - Shihemi ne gjyq! (29 qershor 2014)
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 46279
Facebook: https://www.facebook.com/tvklan Talk-show LIVE cdo te diele ne 13:30 ne KLANHD & TVKLAN nga Ardit Gjebrea
Albanian Festival Vallja e Katjushkes
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 431627
comment/rate flm=) Albanian Festival ne Connecticut!!!! Vallja e Katjushkes 6/7/08
VALLE SHQIPTARE- Nusja dhe Darsmoret
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 247293
VALLJA MA E MIR NE BOT
DASMA ELBASANASE - NAPOLONI,Shamia e Beqarit,Vallja e Ciftit ,Tradita Dasmes ELBASANIT.
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 297673
http://albertvaja.com/ http://www.facebook.com/pages/Alb-Studio/346550369744 Nje shfaqje e jashtzakonshme teper mire ne kompleks duke filluar nga...
Xeni dhe Merita Halili - Dasma Shqiptare - www.argetimi.net
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 223324
Xeni dhe Merita Halili - Dasma Shqiptare - http://www.argetimi.net
KENGE DASME
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 509216
Adelin.Marsida.Remix Ju pershendes kudo qe te jeni! Per qefin tuaj! Kerceni sa te mos keni me fuqi =D Nqfs deshironi ndonje kenge vecantisht,...
Dasma Shqiptare

Просмотров: 521938
Studio Albania
Shqiperi O Nana Ime
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 440845
Per te gjithe Shiptaret ane e mbane.
Çudira shqiptare në Shkodër - News, Lajme - Vizion Plus
Рейтинг Рейтинг Рейтинг РейтингРейтинг
Просмотров: 17354
http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Pamjet qe po shihni nuk vijnë nga Berlini, Hamburgu apo...
Tradita l Dasma Tiranse - Pjesa e pare (Te Shtunen)
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 150359
█▬█ █ ▀█▀ https://www.facebook.com/pages/Alb-Studio/346550369744 Nje shfaqje e jashtzakonshme teper mire ne kompleks duke filluar nga orkestrina...
Potpuri Me Bilbilat - Pjesa 1
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 548427
Excellent Albanian Traditional Music with brilliant lyrics and Excellent tunes. Performers are Shyhrete Behluli Shkurte Fejza Motrat Mustafa
Ciftateli
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 193039
valle shqiperia e mesme, elbasani, tirana, ciftatel, valle dasme
MARTESA- ME TRADITA KOMBETARE
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
Просмотров: 486887
Valle e Jugut te vecanta
ARTIOLA TOSKA - KISMETIT NUK I DIHET ( Official Video HD )
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 96631
Music: Artiola Toska & Ervin Gonxhi Lyrics: A. Toska & A. Trebicka Arrangement: Ervin Gonxhi Video by: Chill Pro Publishing : Super Sonic Shpk All...
KOLAZH ~ KENGE DASMORE - DASMASH
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 315229
Kolazh me foto.. Dite e Dasme's, kendon Ermira Kola, Marjola... perfundon me Vallen e Gajdes.
Pogonishte Came ★★★★★
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 537812
Valle Shqiptare Albanian Festival 2007 Pogonishte Came Nga grupi i valleve i Kishes Orthodokse Shqiptare te Shen Marise, ne Worcester,...
Dasma e Elvisit me Mirsiden 27 / 7 / 2008

Просмотров: 701819
Studio Albania
Shkelzen Jetishi Xeni & Zejnel Doli - Sofra- Pjesa 2
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 297065
This is a beautiful Albanian tradition.Singing around the dinner table(Sofra) in festive periods. Amazing Lyrics amazing music
Enver Hoxha në Gjirokastër,mars 1978
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 200340
Dhe Marksizmi që kur lindi Lenini e vu në jetë, Stalini e mbajti gjallë Enveri i dha shëndet. Jo mor jo s`pranojmë na që globi të njoh tri bot,...
Avni & Alberije KOSOVE Albanian-American Wedding 1 Me tradita Kombetare
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
Просмотров: 333728
Albanian-American Wedding Kosove
Merita Halili - Oxygen Show
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 60496
Merita Halili - Potpuri - Oxygen Show
Valle shqiptare ne sheshet italiane - Egnatia.org
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 139515
Miqte e Shoqates EGNATIA ne nje improvizim me valle shqiptare ne Piazza Matteoti te Modenes gjate aktivitetit Città Visibili
Sa bukur ka dale nusja - Popullore
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 373329
e bukur shume..
Dasma Shqiptare ,Orkestra LIVE - Vathi Fejzo - Kolazh me Kaba dhe Kenge (Grupi Belshit).
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 173150
http://albertvaja.com/ http://www.facebook.com/pages/Alb-Studio/346550369744 Realizoi Albert Vaja (Alb Studio) Elbasan. Kamera HD & Dixhei për...
Valle e Rugoves
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг 
Просмотров: 172405
Valle e Rugoves

Комментарии:

Автор Kostell xel (5 месяцев)
ku ka si dasmat tiranase...

Автор GeorginaArapi (5 лет)
EROSHI Thanks peace

Автор cavalieremegamind (3 года)
FALEMINDERIT per kete video me nxjerr mallin e rinise time .Ishte koha kur
presantoheshim denjesisht neper bote me turne te asamblit shqiptar traditat
tona Dhe mesonim si te kercenim napolonin diten e dasmes HOOOOOOOOOOOOPA SA
E BUKUR NUSJA SHQIPTARE

Автор winecountry1 (7 лет)
cool!!! but uhh..wats w/the kiciking over the jar at :45?

Автор AndreaKola (5 лет)
thank you

Автор albochick (7 лет)
true dat princess true datt. lol but yeah, great vid!!<3

Автор jurgen arapi (2 года)
mos u harrofshin kurre traditat e mrekullueshme shqiptare

Автор BL00DYALB0 (7 лет)
Edhe ne jug i kemi te njejta

Автор MultiVoodoochild (3 года)
Me e bukura ne Bote!!

Автор Vlonjate1 (6 лет)
5*****

Автор msinvincible2000 (5 лет)
ju lutem, ju pergjerohem, a i ka dikush pleqte e krujes duke kenduar nje
potpuri? Kendojne, "me than shoqet mrame, merre moj merre plakun e, m'kan
than shiqet mrame, merre moj merre plakun e. O ju thaft goja mori shoqe
ç'ka ta baj un' plakun' ee, tuj e paq un çunin ee" Me ka marre palli shume
per ato kenge

Автор crystalclear07 (6 лет)
Paganizmi me Krishterimin jane si keku me byrekun. I ke ngaarru gjonat i ke
bo lomsh fare, apo je i shqetesuar se mos nuk na njeh perendimi nqs nuk u
tregojme se jemi te krishtere? Pfffff. Une lale nuk besoj ne fe, dhe ti ma
vertetove mendimin. Feja vetem percarje sjell.

Автор strugan17 (6 лет)
opaaaa sa bukur sa ka lezet pershendetje nga struga

Автор xXxXxAlbAx (4 года)
wuaaaaaa o mamiii Lindita ku me dolee vdeksha une sa e bukur ke qjen edhe
motra ime sa e vogelllll nevisiii shume bukur keni dal ketuuuu me kenaqjet

Автор kozeta18 (2 года)
amon se ma nxjer mallin e te kercymes opppaaaa amon ju lumshin komet ...i
pershenes te gjith ato qe kan kercy me grupin e migjenit se ene un kom
kercy aty ....ju perqafoj te gjithve mozen, lirin, arten, benin ,te gjith
nga kozeta...oplllaaa

Автор crystalclear07 (5 лет)
E shoh dhe e rishikoj dhe nuk ngopem me kete video. Cdo treve e Shqiperise
ka kenge te bukura po Shqiperia e Mesme i ka ato me te emblat...dhe kenget
ruhen brez pas brezi ne formen origjinale nga grupe si Pleqte e Krujes. Ka
lezet. Folklori yne eshte kaq i bukur dhe i pasur!

Автор albania (6 лет)
kenga eshte rra faja prej fikut.... din njeri se si quhet ajo kenga nga
minuti 2 te kjo video...!!!

Автор TR1920A (6 лет)
FAQOREN e le ke shpija ime dako mrom tu knu konget e Shqipnis Mesme. Ec e
merre se ta kom mush tumllas. :)

Автор aniswe1 (4 года)
Ua sa me ka marre malli per keto... Ku ka si dasmat tona!!!!

Автор ifuntime (6 лет)
Montazh i mrekullueshem! Kjo eshte pjese e vyer e gurres popullore. T'i
ruajme keto vlera se jane te pazevendesueshme.

Автор maraelida (5 лет)
po ka te drejt andrea rroft shqipria

Автор TironcPuro (6 лет)
Je i modh lale, sa kom pa e pa ket valle. Rrespekte

Автор klevis409 (6 лет)
mashallah shume bukur po mami im me ka thon qe kjo dasma eshte e krujes e
qishtu i kan pas perpara te kruja

Автор Ardit Myhidi (7 лет)
faleminerit.kisha kohe qe e kerkoja kete video.eh ku ka me vallen e tirones.

Автор kerkojvideo (4 года)
Fantastike ,dicka vertete SHQIPTARE

Автор denisaluvsmcr (7 лет)
bloody hell making me cry i love this

Автор Enigmati77 (5 лет)
shume shume bukur!gjakova

Автор oOShqiptarOo (4 года)
ah sa i pelqej keto tradita por keq qe jan duke u modernisu dasmat, me Dj
ah ja qifsha DJ-ve, se nuk i vjen as gje orkestres dhe ahengut : ]

Автор orealban (5 лет)
e bukur5*

Автор ebegeja (7 лет)
Love it! Love it! Love it! Na e kishin lon shamine e beqarit pergjysem se,
but i still love it.

Автор TR1920A (7 лет)
Kjo osht dasem Tironse, grupi i ansamblit te tirones e ka bo ne baze te
traditave te qytetit. per opsgigin.

Автор kingbardhyli king (5 лет)
po te ka lezet shpirti konge per qef e jo me ndigju keto qelbesirat qe
dalin pa breke sot tipit ciljeta flm per videon

Автор eroshi (5 лет)
Practically what we call middle Albania.

Автор crystalclear07 (7 лет)
sa bukur :-)

Автор Kapedani07 (7 лет)
arte i gjalle

Автор TR1920A (6 лет)
Durrsi-Tirona-Kruja-Elbasoni-Kavaja 1 jon Viola!!!! ;) Por duke qene se po
luhet prej Ansamblit te Tirones. Gjithe te mirat!

Автор Esma Dedej (4 года)
shqiperia mesme per gjithmone...

Автор malehtonen (5 лет)
ajde dasma shqiptare me e bukura

Автор ZebbiK (6 лет)
Yff e mbaj mend kete nusen. Shume te bukura vallet. Jane edhe disa valle te
tjera, me duket nga i njejti grup, qe kercejne fajen dhe valle te tjera
brenda ne nje shtepi Tiranase.

Автор msinvincible2000 (5 лет)
Shqiperia e mesme: Elbasan, Tirane, Durres, Kavaje, Kruje

Автор branshi bum (3 года)
ba ba ba sa here qe shoh kete videon me vjen per t'u martu prap, lol

Автор Ilyrian2210 (6 лет)
Shume te bukura jane Dasmat Shqipetare! Te lumte ore BloddyAlb!

Автор Elton Rukaj (6 лет)
ka shum kohe qe po e kerkoj kete video por se gjeja askund... tamam i
tregojn traditat shqiptare...

Автор Pasion Al (3 года)
niyel i lart veper e ansamlit e arritur ne cdo detaj

Автор unengashqiperia (7 лет)
not rue man I just was ata wedding Beatifull Chame. Great time raki Gernet
dhe mishe qingji nuse me duvak dhe me kale ne mes te amerikes daje hajd
Cfare dasme... Kur te martohem ashtu do ta bej dhe une.. Nuse do ta marr me
kal te lyeje deren e shtepise me majlte dhe te derdhi rakin me uje... Opa
shqipe laje ti mi goce shamine e beqarit te

Автор jerina09 (5 лет)
hahahhah cfare kujtimesh me sjell kjo video...me kishte marre malli ta
shikoja, kjo eshte nje video qe me ka frymezuar te futem ne shkolle
baleti.lol te lumte bloodyalbo

Автор Linda A. (3 года)
Ju lumte,ju lumte,ju lumte!

Автор iliri84 (6 лет)
ky riktual dasme ne kete video eshte tipik dasem e shqiperise se meseme.
dmth durrsi, kavaja, kruja, tirona, edhe elbasoni jan njelloj

Автор albanian12341 (4 года)
bukur fare.

Автор vlorajoneheroike (6 лет)
Po mire, po nga Vlora nuk martohet njeri prandaj se kane veta ata ketu, eh?

Вставка видео:

URL 
Ссылка 

Поиск Видео

Top Видео

Top 100 >>>

Видео

Seo анализ сайта